Facebook

Google+

Lateks Talalay

Lateks TalalayMaterace wykonane z lateksu Talalay cechuje znakomity przepływ powietrza wewnątrz bryły lateksu, co z kolei gwarantuje błyskawiczne wchłanianie i odparowywanie wilgoci. Wnętrze materaca jest środowiskiem niesprzyjającym do rozwoju drobnoustrojów i roztoczy.  Lateks Talalay wykonuje się z mleczka kauczukowego oraz odpowiednich dodatków. Produkt końcowy jest niezwykle giętki, elastyczny i zapewnia maksymalny komfort snu.

Tkanina Tencel

Tkanina TencelDo produkcji tkaniny Tencel wykorzystuje się włókna nanofibryli. Lata badań doprowadziły do uzyskania tkaniny, która łączy w jednym produkcie najważniejsze zalety wielu włókien: jest delikatna jak jedwab, wytrzymała jak poliester, chłodna jak len a zarazem ciepła jak wełna oraz wchłania wilgoć lepiej od bawełny. Bazą dla włókien Tencel jest surowiec naturalny, celuloza, a sam produkt jest w 100% biodegradowalny.

Strona głównaSprężyny materaca

Wszystko o sprężynach materaca

Materac sprężynowyZakup materaca sprężynowego może być skomplikowany. Chociaż dopasowanie odpowiedniej strefy twardości jest relatywnie proste, rozróżnienie pomiędzy poszczególnymi rodzajami sprężyn i wybranie tych, które najlepiej odpowiadają naszym potrzebom, nie należy do najłatwiejszych zadań. Sprężyny materaca podtrzymują nasze ciało, a otaczające je strefy zapewniają wymagany komfort. Dlatego, jeżeli przy wyborze materaca bardzo zależy nam na odpowiednim podtrzymaniu ciała, należy kierować się parametrami sprężyn, a nie  twardością. Co najważniejsze, sprawdzając informacje dotyczące konstrukcji materaca, warto zwrócić uwagę na parametry sprężyn. Im niższa wysokość, tym grubsze sprężyny. Sprężyny o wysokości 12.5 będą dużo bardziej stabilne niż sprężyny o wysokości wynoszącej 15.5.


Obecnie liczba sprężyn nie odgrywa już tak dużej roli jak sposób w jaki są one skonstruowane. Budowa sprężyn nie jest tak trudna, jak się wydaje. Dostępne są trzy rodzaje sprężyn: klepsydrowe, kieszeniowe oraz stałe.
Sprężyny kieszeniowe, zwane również sprężynami Marshalla, redukują odczucie wibracji jakim poddawane jest łóżko. Umieszczone są w specjalnych kieszonkach z materiału. Sprężyny kieszeniowe zyskują coraz większą popularność, a ze względu na wyższe koszty produkcji, wykorzystywane są w luksusowych materacach.


Sprężyny klepsydrowe są sprężynami zdecydowanie najczęściej stosowanymi. Dzielą się na sprężyny bonellowe i offsetowe. Sprężyny bonellowe, ze względu na niski koszt produkcji, są sprężynami starszej generacji i najczęściej stosowanymi. Sprężyny offsetowe są ciche w użytkowaniu, ponieważ zbudowane są z zaokrąglonej górnej i dolnej części przypominającej zawiasy. Są używane do produkcji luksusowych materacy.
Sprężyny stałe różnią się tym, że mają kształt litery S, nie są skręcone oraz są skonstruowane z jednego długiego drutu. Dzięki temu powstaje bardzo stabilny, powiązany system sprężyn, który charakteryzuje się również dużą wytrzymałością.


Kompletując informacje dotyczące danego materaca, należy dowiedzieć się z jakich oraz z ilu sprężyn się składa, a także czy są one hartowane. Sprężyny hartowane są bardziej wytrzymałe niż zwykłe, ponieważ są poddawane kilkukrotnemu nagrzewaniu i schładzaniu w celu utrwalenia kształtu sprężyn. Sprężyny hartowane będą dobrym wyborem dla osób dobrze zbudowanych lub takich, które oczekują solidnego podtrzymania materaca.

Najlepszym sposobem na określenie swoich potrzeb odnośnie materaca jest wypróbowanie każdego modelu przez około 10 min oraz porównanie ich pod względem posiadanych wad i zalet.

 
Podsumowanie:

  • Sprężyny kieszonkowe stanowią taką część materaca, w którym każda sprężyna jest oddzielnie zapakowana przy użyciu materiału tekstylnego. Sprężyny obudowane określa się również mianem sprężyn Marshalla lub sprężyn opakowanych.

  • Sprężyny offsetowe skonstruowane są na zawiasach, dlatego dostosowują się do kształtu ciała. Są to bardzo mocne i stabilne sprężyny wewnętrzne, które zapewniają wysoki poziom podtrzymania. System Sealy Posturepedic stanowi przykład zastosowania sprężyn offsetowych.

  • Sprężyny stałe, podobnie jak sprężyny offsetowe, działają na zasadzie zawiasów. Sprężyna stała, wykonując ruchy góra-dół, tworzy jeden rząd sprężyn (zazwyczaj od głowy do stóp), które sprawiają wrażenie oddzielnych. Główną zaletą sprężyn stałych jest bardzo stabilne podtrzymanie. Towarzyszy mu jednak charakterystyczny dźwięk powstały w trakcie użytkowania typowych materacy ze sprężynami stałymi.

 
Tagi:
materace sprężynowe, materace bonellowe, sprężyny bonelowe, materace kieszonkowe

Oryginalny tekst pochodzi ze strony: www.sitnsleep.com


Mateusz Surmiak

O autorze: Mateusz Surmiak - z wykształcenia matematyk, z zamiłowania piłkarz. Zarządza produkcją i logistyką przedsiębiorstwa Made of Wood Group. Z matematyczną dokładnością koordynuje i nadzoruje realizację zadań produkcyjnych oraz przebieg procesu technologicznego. Wieloletnie doświadczenie, niemal na każdym szczeblu produkcji, pozwala zaoferować klientom produkty najwyższej jakości. Prywatnie zapalony piłkarz ligi amatorskiej.

Dołącz do Mateusza Surmiaka na Google+

Strona: www.materacekolo24.pl - Materace M&K Koło foam

LogowanieM&K Koło foam

Produkty firmy M&K Koło foam otrzymały liczne nagrody i wyróżnienia w wielu prestiżowych konkursach. Materace Mystazja, Venus Multi Pocket, Czar Nocy oraz Estrella Lux w pokrowcu Aloe Vera są złotymi medalistami MTP Meble.

Nagrody M&K Koło foam
Firma M&K Koło foam jest laureatem nagrody EU 2008. Jest to jeden z najbardziej renomowanych testów produktów konsumenckich.

Nagrody M&K Koło foam

Kto jest online

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Stelaże pod materac

Stelaże drewniane pod materac
Dobór odpowiedniego stelaża jest równie ważny co wybór materaca. Stelaże posiadają różną twardość, zastosowany rodzaj listew ma wpływ na elastyczność całej konstrukcji a w efekcie na komfort snu. Odpowiedni rozstaw listew gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza pod materacem i w jego wnętrzu. Regulowany zagłówek będzie nieodzownym dodatkiem dla osób lubiących czytać przed snem.

Najlepszy materac

Szczególnie polecamy materac Sueno Vital. Materac wykonany z lateksu Talalay zapewnia najwyższy możliwy komfort snu.

Materac Sueno Vital

Odwiedź na Pintereście profil użytkownika materacekolo24.pl

Bestseller wśród stelaży

Stelaż Trioflex KF buk został wyróżniony przez nas jako produkt konsumenta 2012. Jest to stelaż z regulacją zagłówka wykonany z drewna bukowego.

Stelaż Trioflex KF buk

Zadowoleni klienci

Easy to startMaterace M&K Koło foam to miliony zadowolonych klientów. Zapoznaj się z naszą ofertą
i dołącz do nich i Ty. Materace MK foam produkowane są zgodnie z najnowszymi technologiami.

Nowe rozwiązania

Docs / SupportNieustannie podnosimy jakość naszych materacy poprzez wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań. Rozwijamy procesy produkcji i nie pozostajemy
w tyle za rosnącymi oczekiwaniami klientów.

Dbałość o detale

Native RTL SupportSolidność oraz dbałość
o jakość naszych wyrobów na każdym etapie produkcji to główne powody sukcesu naszych materacy. Komfort wypoczynku przekłada się na zadowolenie klientów.

Materace M&K Koło foam Copyright © 2013
Witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.