Facebook

Google+

Lateks Talalay

Lateks TalalayMaterace wykonane z lateksu Talalay cechuje znakomity przepływ powietrza wewnątrz bryły lateksu, co z kolei gwarantuje błyskawiczne wchłanianie i odparowywanie wilgoci. Wnętrze materaca jest środowiskiem niesprzyjającym do rozwoju drobnoustrojów i roztoczy.  Lateks Talalay wykonuje się z mleczka kauczukowego oraz odpowiednich dodatków. Produkt końcowy jest niezwykle giętki, elastyczny i zapewnia maksymalny komfort snu.

Tkanina Tencel

Tkanina TencelDo produkcji tkaniny Tencel wykorzystuje się włókna nanofibryli. Lata badań doprowadziły do uzyskania tkaniny, która łączy w jednym produkcie najważniejsze zalety wielu włókien: jest delikatna jak jedwab, wytrzymała jak poliester, chłodna jak len a zarazem ciepła jak wełna oraz wchłania wilgoć lepiej od bawełny. Bazą dla włókien Tencel jest surowiec naturalny, celuloza, a sam produkt jest w 100% biodegradowalny.

Strona głównaJaki materac jest najtwardszy?

Jaki materac jest najtwardszy?

 Materac Kokos

Decydując się na zakup materaca jedną z najważniejszych cech, na które bezwzględnie musimy zwrócić uwagę jest jego twardość. Dlaczego jest ona aż tak bardzo istotna? Głównym zadaniem materaca jest zapewnienie odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa w czasie, gdy śpimy lub odpoczywamy. Gdy materac jest zbyt miękki, nasze ciało zapada się do jego wnętrza, przez co kręgosłup zamiast być podtrzymywany, wykonuje dodatkową pracę starając się utrzymać ciało w naturalnej pozycji. Z problemem mamy do czynienia również wtedy, gdy materac jest zbyt twardy. Powoduje to zwiększony ucisk na kręgosłup i całe ciało, co uniemożliwia komfortowy sen. Mamy problemy z zasypianiem, budzimy się w nocy, a rano jesteśmy niewyspani, mimo snu odpowiedniej długości, a także cali obolali. Takie warunki są absolutnie niedopuszczalne. Źle dobrana twardość materaca wyrządzi w naszym organizmie ogrom szkód, dlatego koniecznością jest wybór materaca, który dobrany będzie do naszej wagi ciała, a także osobistych preferencji.

Uniwersalny test twardości materaca

Kładąc się na materacu możemy wykonać prosty test, który pozwoli nam na zweryfikowanie jego twardości i sprawdzenie, czy jest odpowiednia dla nas. Jak przebiega taki test? Jest banalnie prosty, szybki i skuteczny. Wykonuje się go następująco: kładziemy się na materacu w pozycji leżącej (na plecach), wyprostowane ręce trzymamy obok ciała. Rozkładamy jedną z dłoni i próbujemy wsunąć ją pod siebie, w części lędźwiowej kręgosłupa, tak, by znajdowała się między materacem a naszym ciałem. Jeśli sprawia nam to problem, to znak, że materac jest zbyt miękki i nie powinniśmy go wybierać. Jeśli natomiast dłoń wsuniemy bez problemu, będzie to znaczyć, że materac jest za twardy i również powinniśmy rozejrzeć się za czymś innym. Materac jest idealnie dopasowany do wagi naszego ciała w przypadku, gdy wsuwając dłoń między ciało i materac napotykamy lekki opór.

Waga naszego ciała a twardość materaca

Niebagatelny wpływ na nasze odczucia względem twardości materaca ma nasza waga. Na rynku znajdują się materace oferujące cztery zróżnicowane wersje twardości. Każda z nich jest odpowiedniejsza dla innego przedziału wagowego osoby zainteresowanej. Twardość oznaczana jest literą „H”, która dodatkowo opatrzona jest cyfrą z przedziału 1-4. Poniżej zobaczyć można zestawienie oferowanych twardości:

  1. H1 – materace miękkie, uznawane za odpowiednie dla osób lekkich, o wadze do 60 kg.

  2. H2 – materace średnio miękkie, które polecane są dla osób nieco cięższych – waga do 80 kg.

  3. H3 – materace średnio twarde – są dobrym wyborem dla osób ciężkich, czyli o wadze z przedziału 80-110 kg.

  4. H4 – materace twarde – najlepsze dla osób bardzo ciężkich, ważących powyżej 110 kg.

Niektóre materace dostępne są w różnych wersjach twardości, np. materac Aruba możemy kupić w wersji H2, dla osób lżejszych oraz w wersji H3, dla osób cięższych. Należy pamiętać, że powyższe zestawienie zostało stworzone dla osoby ważącej około 80 kg. Twardość jest odczuciem subiektywnym, dlatego powyższe liczby powinniśmy traktować jako wskazówkę. Materace mogą być także wyposażone w strefy twardości (im więcej, tym lepiej; istnieją materace 1-, 3-, 5- i 7-sfrefowe). Strefy te zapewniają lepsze rozłożenie ciężaru ciała. Bezwzględnie należy oprzeć się staremu mitowi, według którego im twardszy materac, tym lepszy. Życie już dawno zweryfikowało to twierdzenie. Najlepszy materac, to ten, który jest dopasowany do wagi naszego ciała. Materace można bez problemu kupić nie wychodząc z domu – wystarczy wejść na stronę http://www.materacekolo24.pl/ i oszczędzając czas dokonać satysfakcjonującego zakupu. Sposób prosty, wygodny i oszczędny – nasz kręgosłup
z pewnością doceni dokonany zakup.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

O autorze: Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.materacekolo24.pl

LogowanieM&K Koło foam

Produkty firmy M&K Koło foam otrzymały liczne nagrody i wyróżnienia w wielu prestiżowych konkursach. Materace Mystazja, Venus Multi Pocket, Czar Nocy oraz Estrella Lux w pokrowcu Aloe Vera są złotymi medalistami MTP Meble.

Nagrody M&K Koło foam
Firma M&K Koło foam jest laureatem nagrody EU 2008. Jest to jeden z najbardziej renomowanych testów produktów konsumenckich.

Nagrody M&K Koło foam

Kto jest online

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Stelaże pod materac

Stelaże drewniane pod materac
Dobór odpowiedniego stelaża jest równie ważny co wybór materaca. Stelaże posiadają różną twardość, zastosowany rodzaj listew ma wpływ na elastyczność całej konstrukcji a w efekcie na komfort snu. Odpowiedni rozstaw listew gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza pod materacem i w jego wnętrzu. Regulowany zagłówek będzie nieodzownym dodatkiem dla osób lubiących czytać przed snem.

Najlepszy materac

Szczególnie polecamy materac Sueno Vital. Materac wykonany z lateksu Talalay zapewnia najwyższy możliwy komfort snu.

Materac Sueno Vital

Odwiedź na Pintereście profil użytkownika materacekolo24.pl

Bestseller wśród stelaży

Stelaż Trioflex KF buk został wyróżniony przez nas jako produkt konsumenta 2012. Jest to stelaż z regulacją zagłówka wykonany z drewna bukowego.

Stelaż Trioflex KF buk

Zadowoleni klienci

Easy to startMaterace M&K Koło foam to miliony zadowolonych klientów. Zapoznaj się z naszą ofertą
i dołącz do nich i Ty. Materace MK foam produkowane są zgodnie z najnowszymi technologiami.

Nowe rozwiązania

Docs / SupportNieustannie podnosimy jakość naszych materacy poprzez wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań. Rozwijamy procesy produkcji i nie pozostajemy
w tyle za rosnącymi oczekiwaniami klientów.

Dbałość o detale

Native RTL SupportSolidność oraz dbałość
o jakość naszych wyrobów na każdym etapie produkcji to główne powody sukcesu naszych materacy. Komfort wypoczynku przekłada się na zadowolenie klientów.

Materace M&K Koło foam Copyright © 2013
Witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.