Facebook

Google+

Lateks Talalay

Lateks TalalayMaterace wykonane z lateksu Talalay cechuje znakomity przepływ powietrza wewnątrz bryły lateksu, co z kolei gwarantuje błyskawiczne wchłanianie i odparowywanie wilgoci. Wnętrze materaca jest środowiskiem niesprzyjającym do rozwoju drobnoustrojów i roztoczy.  Lateks Talalay wykonuje się z mleczka kauczukowego oraz odpowiednich dodatków. Produkt końcowy jest niezwykle giętki, elastyczny i zapewnia maksymalny komfort snu.

Tkanina Tencel

Tkanina TencelDo produkcji tkaniny Tencel wykorzystuje się włókna nanofibryli. Lata badań doprowadziły do uzyskania tkaniny, która łączy w jednym produkcie najważniejsze zalety wielu włókien: jest delikatna jak jedwab, wytrzymała jak poliester, chłodna jak len a zarazem ciepła jak wełna oraz wchłania wilgoć lepiej od bawełny. Bazą dla włókien Tencel jest surowiec naturalny, celuloza, a sam produkt jest w 100% biodegradowalny.

Strona głównaPorównanie nowoczesnych materacy piankowych z materacami sprężynowymi

Porównanie nowoczesnych materacy piankowych z materacami sprężynowymiPodstawowym powodem, dla którego materace sprężynowe są nadal w użyciu jest ich niska cena. Komfort znajduje się w tym przypadku na drugim planie. Porównanie materacy sprężynowych i materacy piankowych pod względem wygody użytkowania nie jest zadaniem trudnym.

 

Porównanie pod względem podtrzymania ciała.

 • Materace sprężynowe

Dzięki delikatnej powierzchni materacy sprężynowych mogą one początkowo sprawiać wrażenie wygodnych. Jednakże, jak pokazuje ilustracja, takie materace nie gwarantują odpowiedniego rozłożenia punktów nacisku.

Materace bonelowe zbudowane są ze sprężyn, które reagują ugięciem na ciężar ciała, wszystkie z taką samą siłą. Prawidłowe podparcie leżącej osoby nie jest możliwe, ponieważ nacisk poszczególnych części ciała na materac nie jest równomierny. Powstałe w ten sposób punkty nacisku powodują nieprawidłowe krążenie krwi, problemy ze znalezieniem dogodnej pozycji podczas snu, bóle stawów.

Materace sprężynowe tracą 16% swojej elastyczności w pierwszym roku użytkowania.

 • Materace piankowe

Dobrej jakości materac piankowy gwarantuje równomierne rozłożenie ciężaru ciała, co można porównać do miliarda małych sprężyn podpierających leżącego. Punkty nacisku zostają zredukowane aż w 80%. Taki efekt można uzyskać wyłącznie z materacami piankowymi najnowszej generacji. Problem ze znalezieniem dogodnej pozycji do spania jest główną przyczyną nieprzespanych nocy. Materace piankowe M&K Koło foam w znacznym stopniu rozwiązują tą kwestię.

Siłę nacisku mierzy się w mmHg. W branży opieki zdrowotnej wskaźnik równy lub niższy niż 32mmHg to wynik zapewniający dobre odciążenie ciała.

Najniższy wskaźnik mmHg dostępny na rynku to 12.43mmHg uzyskany w wybranych modelach materacy piankowych M&K Koło foam.


Słabe strony

 

 • Wady materacy sprężynowych

  • Materace sprężynowe wyginają się po 1-2 latach oraz tracą 16% swojej elastyczności już po 1 roku użytkowania.

  • Gwarancja obejmująca materace sprężynowe określa dopuszczalny odcisk ciała o grubości ok. 4 cm. Oznacza to, że powierzchnia materaca nie wraca do poprzedniego kształtu. Takie mieszczące się w normie zagłębienie często pojawia się już po 3-6 miesiącach użytkowania.

  • Maksymalny okres gwarancji obejmujący materace sprężynowe wynosi 10 lat.

  • Sprężyny materaca nie podtrzymują pleców lub kręgosłupa w prawidłowy sposób.

  • Materace sprężynowe nie rozkładają ciężaru ciała równomiernie. Ponieważ każda sprężyna reaguje na opór z taka samą siłą, powstawanie punktów nacisku jest nieuniknione.


 • Wady materacy piankowych

  • Najlepsze materace piankowe są droższe z powodu wysokiej jakości użytych materiałów. Ze względu na wysoką cenę komponentów, koszt materaca bezpośrednio wiąże się z wysoką jakością, nie zaś z robocizną.

  • Ponieważ materac dostosowuje się do ciała, czas potrzebny na dopasowanie się niektórych rodzajów pianki do sylwetki oraz powrót do poprzedniego kształtu może być dłuższy niż w przypadku innych pianek. Niektóre materace termoelastyczne są wykonane z pianki niskiej jakości i bezpośrednio po zakupie mogą mieć ostry nieprzyjemny zapach.

Twardość materaca.

 • Materace sprężynowe działają jak amortyzator, ograniczając tym samym zużycie całego materaca. Grubość sprężyn decyduje o jego twardości i elastyczności.

 • Materace piankowe mogą mieć różny stopień twardości, od twardych do miękkich. Ponieważ rozkładają ciężar ciała równomiernie, dobre materace piankowe dają poczucie stabilności, nie nadwyrężając pleców, bioder i stawów. Niektóre materace termoelastyczne stają się bardziej miękkie pod wpływem temperatury ciała, przez co dopasowują się do konturów ciała użytkownika.

Wrażliwość na temperaturę.

 • Materace piankowe są wrażliwe na temperaturę, co jest ich wadą ze względu na czas potrzebny aby pianka dostosowała się do ciała. Ta opóźniona reakcja nie jest jednak zbyt długa i dokuczliwa. W zimniejszych pomieszczeniach pianka potrzebuje więcej czasu na dopasowanie się do ciała oraz powrót do poprzedniego kształtu. Materace piankowe M&K Koło foam mają tę zaletę, że pianki wykorzystywane przy ich produkcji zachowują stabilność w bardzo szerokim zakresie temperatur.

 • Materace sprężynowe nie dostosowują się do temperatury ciała, chyba że są wyposażone w warstwę wierzchnią z pianki poliuretanowej. Ta warstwa, jeśli jest wykonana z dobrej jakościowo pianki termoelastycznej, zapewnia dodatkowy komfort i elastyczność.

Użytkowanie.

 • Materac sprężynowy należyprzewracać raz na trzy miesiące aby zapewnić równomierne zużycie.

 • Materace piankowe nie muszą być przewracane. Żadne czynności związane z utrzymaniem nie są wymagane.

Podsumowanie.

Sprężynowe systemy wykorzystywane w produkcji materaców są technologią przestarzałą. Ze względu na niskie ceny, materace sprężynowe nadal cieszą się popularnością. Ponadto, należy je wymieniać co 5-10 lat aby ich parametry gwarantowały początkowy komfort.

Akademia Zdrowego Snu sugeruje, że dobrej jakości materac powinien zapewniać od 8 do 10 lat odpowiedniej elastyczności. Biorąc pod uwagę fakt, że przeciętny człowiek spędza 30% życia śpiąc, nie można zapominać o odpowiednim materacu. Dobry materac jest nieodzownym elementem zdrowego snu. Wysokiej jakości materac piankowy M&K foam może być kosztowny, ale poprzez swoją elastyczność i komfort a także trwałość sięgającą 20 lat, z pewnością przyczyni się do poprawy komfortu naszego życia.

Oryginalny tekst pochodzi ze strony: www.myessentia.com

Monika Olęderek

O autorze: Monika Olęderek - z wykształcenia aranżatorka i dekoratorka wnętrz, z zamiłowania fotograf.

Strona: www.materacekolo24.pl - Materace do spania

LogowanieM&K Koło foam

Produkty firmy M&K Koło foam otrzymały liczne nagrody i wyróżnienia w wielu prestiżowych konkursach. Materace Mystazja, Venus Multi Pocket, Czar Nocy oraz Estrella Lux w pokrowcu Aloe Vera są złotymi medalistami MTP Meble.

Nagrody M&K Koło foam
Firma M&K Koło foam jest laureatem nagrody EU 2008. Jest to jeden z najbardziej renomowanych testów produktów konsumenckich.

Nagrody M&K Koło foam

Kto jest online

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Stelaże pod materac

Stelaże drewniane pod materac
Dobór odpowiedniego stelaża jest równie ważny co wybór materaca. Stelaże posiadają różną twardość, zastosowany rodzaj listew ma wpływ na elastyczność całej konstrukcji a w efekcie na komfort snu. Odpowiedni rozstaw listew gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza pod materacem i w jego wnętrzu. Regulowany zagłówek będzie nieodzownym dodatkiem dla osób lubiących czytać przed snem.

Najlepszy materac

Szczególnie polecamy materac Sueno Vital. Materac wykonany z lateksu Talalay zapewnia najwyższy możliwy komfort snu.

Materac Sueno Vital

Odwiedź na Pintereście profil użytkownika materacekolo24.pl

Bestseller wśród stelaży

Stelaż Trioflex KF buk został wyróżniony przez nas jako produkt konsumenta 2012. Jest to stelaż z regulacją zagłówka wykonany z drewna bukowego.

Stelaż Trioflex KF buk

Zadowoleni klienci

Easy to startMaterace M&K Koło foam to miliony zadowolonych klientów. Zapoznaj się z naszą ofertą
i dołącz do nich i Ty. Materace MK foam produkowane są zgodnie z najnowszymi technologiami.

Nowe rozwiązania

Docs / SupportNieustannie podnosimy jakość naszych materacy poprzez wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań. Rozwijamy procesy produkcji i nie pozostajemy
w tyle za rosnącymi oczekiwaniami klientów.

Dbałość o detale

Native RTL SupportSolidność oraz dbałość
o jakość naszych wyrobów na każdym etapie produkcji to główne powody sukcesu naszych materacy. Komfort wypoczynku przekłada się na zadowolenie klientów.

Materace M&K Koło foam Copyright © 2013
Witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.