Facebook

Google+

Lateks Talalay

Lateks TalalayMaterace wykonane z lateksu Talalay cechuje znakomity przepływ powietrza wewnątrz bryły lateksu, co z kolei gwarantuje błyskawiczne wchłanianie i odparowywanie wilgoci. Wnętrze materaca jest środowiskiem niesprzyjającym do rozwoju drobnoustrojów i roztoczy.  Lateks Talalay wykonuje się z mleczka kauczukowego oraz odpowiednich dodatków. Produkt końcowy jest niezwykle giętki, elastyczny i zapewnia maksymalny komfort snu.

Tkanina Tencel

Tkanina TencelDo produkcji tkaniny Tencel wykorzystuje się włókna nanofibryli. Lata badań doprowadziły do uzyskania tkaniny, która łączy w jednym produkcie najważniejsze zalety wielu włókien: jest delikatna jak jedwab, wytrzymała jak poliester, chłodna jak len a zarazem ciepła jak wełna oraz wchłania wilgoć lepiej od bawełny. Bazą dla włókien Tencel jest surowiec naturalny, celuloza, a sam produkt jest w 100% biodegradowalny.

Strona głównaMaterace - ich rodzaje i charakterystyka

Materace - ich rodzaje i charakterystyka

Materace - rodzaje

Wybór odpowiedniego materaca to jedna z podstawowych czynności, które trzeba wykonać urządzając sypialnię. Zaowocuje to m.in. zdrowym snem i dobrą jakością wypoczynku, co korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie. Aby wybrać materac odpowiedni dla siebie, dobrze wiedzieć czym charakteryzują się i jakie właściwości ma każdy z rodzajów materacy. Różnorodność jest spora, więc każdy znajdzie produkt odpowiadający swoim indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. Wyróżnia się materace: sprężynowe (bonelowe), kieszonkowe, lateksowe, wysokoelastyczne i termoelastyczne. Który z nich będzie najlepszy? Który wybrać? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźć można poniżej. Zapraszam do lektury!

Materace sprężynowe (bonelowe)

Bonelami nazywamy sprężyny, z których zbudowane są te materace. Łączone są one w siatkę, która swoją powierzchnią obejmuje cały materac. Im więcej zwojów, tym bardziej materac jest sprężysty i gruby. Im bardziej sprężyny są skręcone, tym lepszy materac – najlepsze są pięcioskrętowe. Siatka wykonana jest z drutu, najlepiej by miał on średnicę 2,2 mm, a do tego jego jakość potwierdzona była certyfikatem ISO 9001. Sprężyny pokrywane są warstwą ochronną, która wykonana może być np. z trawy morskiej, włókna kokosowego lub flicu. Materace te są żywotne, niedrogie i polecane dla osób o dużej wadze ciała.

Materace kieszonkowe

Są to również materace sprężynowe, ale różnią się od bonelowych tym, że zastosowany jest inny rodzaj sprężyn (są mniejsze i mają walcowaty kształt), a każda z nich znajduje się w kieszonce wykonanej z materiału. Dzięki temu wyeliminowany zostaje dźwięk uginającej się sprężyny. Nie są one ze sobą połączone – odmiennie od materacy bonelowych – przez co każda sprężyna pracuje niezależnie od pozostałych. Dzięki dobremu dopasowaniu się do kształtu ciała, materace te są polecane m.in. dla osób ze schorzeniami kręgosłupa.

Materace lateksowe

Produkty te nie posiadają żadnych elementów, które mogą wydawać dźwięki, przez co są bardzo ciche podczas użytkowania. Materace te wykonane są z połączenia naturalnego mleczka drzewa kauczukowego i syntetycznego lateksu. Dzięki budowie kanalikowej zapewniają wewnętrzną cyrkulację powietrza, a ich właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne zapobiegają pojawianiu się drobnoustrojów, dlatego polecane są dla alergików.  Posiadają bardzo dużą odporność na odkształcenia, dzięki czemu będą służyć przez długi czas i nadają się dla osób borykających się z problemami z kręgosłupem.

Materace wysokoelastyczne (piankowe)

Materace wykonane  z pianki wysokoelastycznej mają właściwości podobne do materacy lateksowych, dzięki czemu mogą być dla nich alternatywnym wyborem. Charakteryzują się dobrym podparciem kręgosłupa i optymalnym dopasowaniem do kształtu ciała.  Posiadają bardzo dobry system wentylacji, co chroni przed przegrzaniem organizmu śpiącej osoby oraz zmniejsza problem nocnego pocenia się. Na rynku dostępne są również bardzo tanie materace wykonane ze zwykłej pianki poliuretanowej, ale są zdecydowanie gorsze jakościowo i nie zapewniają one odpowiedniego podparcia kręgosłupa.

Materace termoplastyczne

Niewątpliwą zaletą takich materacy jest ich dopasowanie do kształtu ciała pod wpływem jego ciepła i nacisku, który wywiera. Zapewnia to komfortowy i zdrowy sen oraz szybkie rozluźnienie mięśni i ich wygodny odpoczynek. Porowata struktura takich produktów zapewnia lepsze krążenie krwi. Materace tego typu są doskonałym wyborem dla kobiet w ciąży i w okresie połogu, a także dla osób, które zmagają się z problemami ortopedycznymi, znajdują się w fazie powrotu do zdrowia po urazach oraz zmagają się z zapaleniem stawów.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński


O autorze:
Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.materacekolo24.pl

LogowanieM&K Koło foam

Produkty firmy M&K Koło foam otrzymały liczne nagrody i wyróżnienia w wielu prestiżowych konkursach. Materace Mystazja, Venus Multi Pocket, Czar Nocy oraz Estrella Lux w pokrowcu Aloe Vera są złotymi medalistami MTP Meble.

Nagrody M&K Koło foam
Firma M&K Koło foam jest laureatem nagrody EU 2008. Jest to jeden z najbardziej renomowanych testów produktów konsumenckich.

Nagrody M&K Koło foam

Kto jest online

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Stelaże pod materac

Stelaże drewniane pod materac
Dobór odpowiedniego stelaża jest równie ważny co wybór materaca. Stelaże posiadają różną twardość, zastosowany rodzaj listew ma wpływ na elastyczność całej konstrukcji a w efekcie na komfort snu. Odpowiedni rozstaw listew gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza pod materacem i w jego wnętrzu. Regulowany zagłówek będzie nieodzownym dodatkiem dla osób lubiących czytać przed snem.

Najlepszy materac

Szczególnie polecamy materac Sueno Vital. Materac wykonany z lateksu Talalay zapewnia najwyższy możliwy komfort snu.

Materac Sueno Vital

Odwiedź na Pintereście profil użytkownika materacekolo24.pl

Bestseller wśród stelaży

Stelaż Trioflex KF buk został wyróżniony przez nas jako produkt konsumenta 2012. Jest to stelaż z regulacją zagłówka wykonany z drewna bukowego.

Stelaż Trioflex KF buk

Zadowoleni klienci

Easy to startMaterace M&K Koło foam to miliony zadowolonych klientów. Zapoznaj się z naszą ofertą
i dołącz do nich i Ty. Materace MK foam produkowane są zgodnie z najnowszymi technologiami.

Nowe rozwiązania

Docs / SupportNieustannie podnosimy jakość naszych materacy poprzez wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań. Rozwijamy procesy produkcji i nie pozostajemy
w tyle za rosnącymi oczekiwaniami klientów.

Dbałość o detale

Native RTL SupportSolidność oraz dbałość
o jakość naszych wyrobów na każdym etapie produkcji to główne powody sukcesu naszych materacy. Komfort wypoczynku przekłada się na zadowolenie klientów.

Materace M&K Koło foam Copyright © 2013
Witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.